- Štítky blogu
- netkaná textilie
- krycí netkaná textilie
- ochrana rostlin
- škůdci
- ošetření rostlin
- zahrádkáři
- pěnová fólie
- stavební fólie
- stretch fólie
- LDPE fólie
- perlinka
- kašírka
- bublinková fólie
- fólie
- bazénové plachty
- podkladová textílie na bazén
- geotextilie
- newsletter
- proč použít tkanou textili
- tkaná textilie
- zakrývací plachty
- dinosaurus
- kotevní kolík
- mulčování
- černá textilie
- jak upevnit netkanou textilii
- jak použít netkanou textilii
- mulčovací textilie
- plachty s oky
Potřebujete poradit?
Zima je tady - jak ochránit rostliny před nepřízní počasí?
Listopad je téměř tady. Zima, sníh, mráz. To vše se kvapem blíží. Přemýšleli jste už nad tím, jak před těmito vlivy ochráníte Vaše rostliny? Právě teď je ideální čas na pořízení ochranných návleků a tunelů z bílé netkané textilie.
Netkané textlie
Netkané textilie patří mezi moderní způsoby zimní ochrany rostlin. Pro své vynikající vlastnosti se nelze čemu divit. Krycí bílá netkaná textilie vytváří nad rostlinami uzavřený prostor propustný pro světlo, vodu a vzduch, čímž chrání rostliny před mrazíky, větrem, teplotními výkyvy, ale také před okusy zvěří. Textilie je zdravotně a hygienicky nezávadná, vhodná i pro ekologické pěstování a odolná proti UV záření. V naší nabídce naleznete krycí bílou netkanou textilii o šíři 1,6 m a 3,2 m o různých délkách. Tyto netkané textilie naleznou využití především na záhonech a dalších větších plochách. Nevyhovují Vám naše rozměry? Rádi Vám připravíme netkanou textilii na míru. Pro pohodlné uchycení netkané textili použijte kotevní kolík, který naleznete v naší nabíce zde.
Pokud ale preferujete co nejméně práce a opravdu moderní způsob ochrany rostlin, podívejte se také na naší nabídku ochranných návleků a tunelů z krycí bílé netkané textilie. Spolehlivě ochrání Vaše dřeviny, bonsaje nebo skalničky. Při opatrném použití vydrží i několik sezón. Pro ochranu dřevin naleznete exkluzivně v naší nabídce ochranný pás o šíři 12 cm. Tyto výrobky se řadí mezi oblíbené cenově dostupné pomocníky pro Vaši zahradu. Nyní exkluzívně pro Vás za výhodné ceny.
Možností, jak chránit rostliny před krutou zimou, pokud zrovna nemáte netkanou textilii, je hned několik. Pojďme se společně podívat mezi nejčastější způsoby ochrany našich rostlin. Které jsou vhodné a které nikoliv?
Chvojí
Chvojí patří mezi nejčastěji využívaný způsob zimní ochrany rostlin. Je ideální především na skalničky, bylinky a dřeviny. Zkušení zahrádkáři doporučují především smrkové chvojí, které Vám spolehlivě vydrží až do jara. Méně vhodné je chvojí z borovice, které hojně opadává, čímž neplní svou funkci tak dobře a navíc Vám po něm na jaře zbyde ještě pěkný nepořádek. Pokud použijeme přiměřené množství, propustí chvojí i dostatek světla. Rostliny můžeme chvojím obestavět, případně větve navázat.
Listí
Listí je jedním z nejvíce diskutované ochrany rostlin. K jakému táboru se přidáte, záleží na Vašem úsudku. Jedni tvrdí, že listí zadržuje příliš vody a rostliny pod ním snadno podléhají uhynutí. Druzí tvrdí, že je to ta nejpřirozenější ochrana rostlin. Podle našeho názoru je listí velmi prospěšná ochrana, ale pouze pro některé druhy rostlin. Ocení ho především citlivé dřeviny. Listí na ně můžeme přihrnout. Vhodné je především pro půdu a zjara může posloužit jako mulč. Naopak nevhodné bude listí na suchomilné rostliny, které by pod jeho nánosem mohly opravdu uhnít. Zvažte tedy, jak letos s podzimním listím naložíte.
Igelit
Uvažujete nad použitím igelitu? Tak tady pozor! Igelit je jako ochrana před zimou pro rostliny naprosto nevhodný. Proč? Je nepropustný, při slunečním svitu se zahřeje na vysokou teplotu a večer se naopak rychle ochladí. Tyto teplotní šoky jsou pro rostliny naprosto nevhodné a také nebezpečné. Igelit tedy pro ochranu rostlin určitě vynechejte.
A jak chráníte rostliny před zimou Vy?