Jak zpracovat letní úrodu?

Džemy

Želírovací cukr nebo želírovací prášek, který si až doma přidáme do cukru, práci velmi urychlí. Ovoce před zpracováním umyjeme. Drobné ovoce krátce povaříme a propasírujeme, chceme-li získat džem bez jadérek a slupek, a až pak pokračujeme ve výrobě džemu. Krátkým povařením a pasírováním umíme poměrně snadno odstranit pecky z třešní, višní a mirabelek. Velké ovoce (broskve, meruňky aj.) vypeckujeme, z hrušek vybereme jádřinec. Pro přípravu džemu vybíráme dobře vyzrálé až přezrálé ovoce.

Pečený čaj

Pečený čaj si můžete vyrobit z oblíbeného ovoce, nebo z jeho kombinací. Nebojte se experimentovat také s kořeninami, nebo přimíchejte i rum pro „dospěláckou“ verzi.

Mražení ovoce

Mražení je šetrný a rychlý způsob konzervování. Nejvhodnější jsou plastové nádoby určené na zmrazování. Můžeme však použít i uzavíratelné či mikroténové sáčky, ze kterých vytlačíme vzduch, neděravíme je, zavážeme, zatáhneme gumičkou nebo svaříme. Vhodná je i potravinářská fólie a uzavíratelné kelímky, například od rostlinného másla. Skleněné nádoby nejsou vhodné – mohou prasknout.

Správné zmražení je rychlé a probíhá při teplotě −18 až −26 °C. Jen tehdy se v buňkách a mezibuněčných prostorách ovoce a zeleniny rychle vytvářejí drobné krystalky (zmrzlá voda a buněčná šťáva), které jsou v nich rovnoměrně rozmístěné. Plody mrazíme nasucho – umyté, okapané, osušené. Mrazíme-li ovoce na koláč, zvážíme si množství ovoce na dávku koláče nebo spočítáme přesně kusy velkého ovoce, které se vejdou na pečicí plech.

Led s ovocem

Ozvláštněte si letní nápoje s ovocem v ledě. Do ledové formy vložte nakrájené ovoce, nejlépe se ale hodí drobné bobuloviny, zalijte vodou a nechte zamrazit. Podávejte místo klasického ledu v oblíbených nápojích.

Domácí nanuky

Ovoce kombinujeme podle chuti, zkoušíme jednodruhové i vícedruhové kombinace. Netradiční chuti dosáhneme přidáním malého množství bylinek, například levandule, máty či zázvoru. Spolu s ovocem rozmixujeme buď tvaroh, nebo smetanu, přidáme cukr nebo med podle chuti. Naplníme formičky a dáme zamrazit do druhého dne. Pokud nesmíme konzumovat mléčné výrobky, vyměníme je za náhrady s rostlinnými složkami nebo použijeme mleté ořechy.