Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7-14.30 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
14.03.2022

Jarní ošetření rostlin. Víte, jak začít?

Spolu s radostí nad tím, jak naše stromy v zahradě a rostliny na záhonech rostou, kvetou a nasazují plody, přichází  také starost o to, jak úrodu chránit před chorobami a škůdci.

 

Ochrana rostlin je pro správného pěstitele samozřejmostí. Setkání s parazity není nic příjemného a rostliny samotné se jim ubránit nezvládnout. Pomocnou ruku jim můžete podat s našimi přípravky na ochranu rostlin. 

 

Jak na omezit množství škůdců?

  • Důsledně odstraňovat zbytky plodů pod stromy. Přes zimu se mohou stát zdrojem infekce. Z houbových ložisek napadených plodů se totiž uvolňují spory, ty v období květu stromu vstoupí přes bliznu přímo do právě vznikajícího jádřince. Plody jsou pak bezcenné, neboť jsou infikované zevnitř.
  • Významnou roli tu hraje i odstraňování staré kůry-borky u věkovitých stromů. Šupiny staré kůry jsou domovem larev mnoha druhů škůdců, například píďalky nebo obaleče. Oškrabávání kmene provádějte ohleduplně, abyste odstranili pouze staré šupiny kůry, ale nepoškodili samotný kmen stromu. Při oškrabávání si pod kmen stromu uložte například starý papír a ten pak spalte i se zbytky kůry, tak s jistotou zničíte i vajíčka a larvy škodlivého hmyzu.

 

Vhodný termín je základ úspěchu

Nezvolíme-li k postřiku vhodný termín, může se celé činnost minout účinkem. Je třeba vědět, že postřik ovocných stromů je vázán na venkovní teplotu během dne, nikoli na konkrétní čas či datum.

Nikdy neprovádíme aplikaci postřiku, je-li teplota pod nulou.

Některé postřiky se provádějí před rozkvětem, jiné ve stadiu pupenů, další po odkvětu. Při aplikaci postřiku se vždy řiďte se pokyny výrobce.

 

 KOMPLETNÍ NABÍDKA PŘÍPRAVKŮ NA OCHRANU ROSTLIN > 

 

Nejběžnější choroby, s kterými se setkáváme:

Proti kadeřavosti je nutné začít bojovat skutečně co nejdříve, a to ještě v době, kdy na broskvoni není ani lísteček. 

  • AGRO Kadeřavost STOP 2 x 10 g.  > Optimální termín pro ošetření je závislý na okolní teplotě (od ledna až do dubna) pokud teplota vzduchu dosáhne po několik dnů 7–9 °C. Za mrazivého počasí ošetření není možné provádět!
AGRO Kadeřavost STOP 2 x 10 g         

 
Jádroviny můžeme ošetřit proti strupovitosti a padlí. Kvalitní podzimní úrodu zajistí systematické ošetřování střídající v pravidelných intervalech přípravky proti strupovitosti a padlí

Agro Strupovitost a padlí jabloní Stop 3 x 25 g od 159 Kč | Zboží.cz

 

Chystáte-li se sázet cibuloviny, nezapomeňte na moření cibulí přípravkem proti houbovým chorobám.

 

  • AGRO přípravek proti plísni STOP 3 x 20 >Přípravek používejte k ochraně proti houbovým a bakteriálním chorobám na bramborách, cibuli, révě, rajčatech, okurkách a dalších roslinách uvedených v návodu k použití. 
AGRO přípravek proti plísni STOP 3 x 20 g        

Různí škůdci se nám mohou začít objevovat v těchto dnech také na pokojových rostlinách, jsou to například puklice, molice nebo mšice. Mají rády příjemně teplé prostředí našich bytů a rychle se množí. Optimálním řešením těchto problémů jsou insekticidní tyčinky. Zapíchneme je do květináče a celé tři měsíce máme postaráno nejen o výživu rostlin, ale i o škůdce, kteří by se na rostlinách mohli vyskytnout.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za měsíc.
Spolupracujeme

 

Najdete nás i na MALL.CZ

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontakty
HANDI HELP s.r.o., sociální firma
  T. G. Masaryka 313 , 563 01 Lanškroun
 
 +420 725 512 965
 (Po-Pá, 7.00 - 14.30 hod.)
  info@handihelp.cz

 

 

 
Šikulové - E-hop pro zahrádkáře, chovatele a kutily © 2022 - Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz