- Štítky blogu
- netkaná textilie
- krycí netkaná textilie
- ochrana rostlin
- zahrádkáři
- pěnová fólie
- stavební fólie
- stretch fólie
- LDPE fólie
- perlinka
- kašírka
- bublinková fólie
- fólie
- podkladová textílie na bazén
- geotextilie
- bazénové plachty
- newsletter
- proč použít tkanou textili
- tkaná textilie
- zakrývací plachty
- dinosaurus
- kotevní kolík
- mulčování
- černá textilie
- jak upevnit netkanou textilii
- jak použít netkanou textilii
- mulčovací textilie
- ošetření rostlin
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za měsíc.
Červen na zahradě
Ať už patříte mezi zkušené zahrádkáře nebo jste letos poprvé založili záhony plné ovoce, zeleniny či okrasných rostlin, pak budete mít v červnu ruce plné práce.
Zeleninová zahrada
V první řadě je potřeba věnovat péči všem tyčkovým rajčatům, které potřebují bezpodmínečně oporu. Stejně tak musíme pravidelně kontrolovat vedlejší výhony a ihned je odstranit. V opačném případě by rajčata dávala veškerou energii do nových výhonků, ale ne do plodů. Poté je důležité pravidelné hnojení a zalévání. Zalévejte však ke kořenům, ne na listy, jinak by se mohly rozvinout plísňové choroby
Červen je také měsícem sběru první rané zeleniny. Jedná se o ředkvičky, hrášek, mrkev nebo rané brambory. Pokud jsme zeleninu pěstovali ve skleníku, tak budeme moci sklízet také první rajčata, okurky i papriky.
Nakonec nezapomeňte na výsev lilků, zelí, letního květáku, letního salátu, brokolice nebo například zimního pórku.
Nezapomeňte na ochranu proti škůdcům
Obecně jsou v prvním letním měsíci zeleninové záhony velmi často napadeny různými škůdci či plísňovými chorobami. Proto je potřeba zeleninu chránit příslušnými postřiky a jinými ochrannými prostředky.
Jistě oceníte naši nabídku pro ochranu a ošetření rostlin:
![]() | https://www.sikulove.cz/prostedky-proti-skudcum |
![]() | https://www.sikulove.cz/ochrana-a-osetreni-rostlin |
Ovocná zahrada
Pakliže jste už začali sbírat drobné ovoce a bobuloviny, tak nezapomeňte pravidelně odstraňovat shnilé listy nebo listy, jež jsou napadeny plísní.
Dále, kolem ovocných stromů je potřeba nakypřit půdu a přihnojit je tekutým hnojivem. Stejně tak úrodu podpoříme tím, že kolem kmene stromu naneseme mulčovanou trávu, která lépe udrží vlhkost. Všechny ovocné stromy i keříky chraňte proti škůdcům a chorobám postřikem.
Okrasná zahrada
U trvalkového záhonu je potřeba odstranit veškeré odkvetlé květy, a to z toho důvodu, že rostlinku nadále vysilují a znemožňují tvorbu plodů či semen. Dále, zhruba v polovině června opatrně vykopejte z půdy veškeré cibulky tulipánů, narcisů, krokusů a dalších cibulovitých rostlin. Přeneseme je do sucha a chladna, ideálně tedy do sklepa, kde je uchováme až do jara. | ![]() |
Výsev nových rostlin se týká zejména nových výhonků růží popínavých, které bychom měli ihned přihnojit. Dále bychom neměli zapomenout na upevnění opory k vysokým druhům rostlin, jako například k liliím či mečíkům.
Nakonec, nezapomeňte zastřihnout veškeré živé ploty i drobné keříky do požadovaného tvaru. U kvetoucích dřevin poté odstraňte odkvetlé květy.